با ما ارتباط برقرار کن
رامین جوادی، آهنگساز ایرانی سریال فرار از زندان رامین جوادی، آهنگساز ایرانی سریال فرار از زندان

موسیقی متن

رامین جوادی

رامین جوادی آهنگساز ایرانی می باشد که تا به حال بزرگترین پروژه ها رو در دست گرفته از جمله موسیقی متن سریال بازی تاج و تخت، وست ورلد و سریال فرار از زندان.

منتشر شده

روی

رامین جوادی، آهنگساز ایرانی سریال فرار از زندان

دانلود موسیقی متن سریال فرار از زندان

رامین جوادی، آهنگساز ایرانی سریال فرار از زندان

همانطور که عنایت دارید یکی از اصول فیلم و سریال ها موسیقی متن ها می باشد چراکه نسبت به صحنه تنظیم می شود و اشتیاق مارا برای تماشای هرچه بیشتر بالا می برد.

رامین جوادی آهنگساز ایرانی می باشد که تا به حال بزرگترین پروژه ها رو در دست گرفته از جمله موسیقی متن سریال بازی تاج و تخت، وست ورلد و سریال فرار از زندان.

رامین جوادی در ۱۹ ژوئیه ۱۹۷۴ در دویسبرگ آلمان متولد شد. مادرش آلمانی و پدرش ایرانی‌ است هرچند از کشور مهاجرت کرده و شهروند آلمان شده. رامین تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در آلمان گذراند. علاقه اش به موسیقی خیلی زود رشد کرد و شکوفا شد، در مصاحبه با «دویچه وله» دراین باره می‌گوید:

خیلی زود به علاقه ام یعنی موسیقی پی بردم. اوایل فکر می کردم که دکتر بشوم بهتر است. اما طولی نکشید که تصمیم گرفتم در حوزه ی موسیقی فعالیت کنم. من از چهار سالگی شروع به یادگیری موسیقی کردم. مادرم تعریف می کند که یک بار به سمت پیانو رفتم و همین طور از حافظه یک ملودی را نواختم. در آن لحظه پدر و مادرم یک آن به همدیگر نگاه کردند و به این نتیجه رسیدند که شاید خوب باشد من موسیقی یاد بگیرم. “هرکسی را بهر کاری ساختن رامین جان” من با نواختن ارگ شروع کردم و تا سن ۱۱ سالگی هم ادامه دادم. از ۱۱ تا ۱۳ سالگی اصلا کار موسیقی نکردم. ۱۳ ساله که بودم گیتار به دست گرفتم و بعد از حدود یک سال و نیم به طور فشرده کار تمرین را شروع کردم. توی یک گروه راک شروع به گیتار زدن کردم و آنجا بود که فهمیدم آهنگی که خودم می‌نویسم، همیشه تنها برای صدای سازها تنظیم شده است.

رامین جوادی، آهنگ ساز ایرانی سریال فرار از زندان

رامین جوادی کار موسیقی خود را با نواختن گیتار و پیانو در چند گروه آلمانی آغاز کرد ولی بعد از این که تصمیمش برای تحصیل در زمینه ی موسیقی فیلم و اجرای گیتار قطعی شد در ۱۹۹۴ به آموزشکده موسیقی برکلی در آمریکا رفت. درباره‌ علت جلب نظرش به موسیقی فیلم می‌گوید:

خیلی‌زود به علاقه‌ام پی برده شد. اوایل فکر می‌کردم که دکتر بشوم. اما طولی نکشید که تصمیم گرفتم در حوزه‌ی موسیقی فعالیت کنم. من از چهار سالگی شروع به یادگیری موسیقی کردم. مادرم تعریف می‌کند که یک بار به سمت پیانو رفتم و همین‌طور از حافظه یک ملودی را نواختم. در آن لحظه پدر و مادرم یک آن به همدیگر نگاه کردند و به این نتیجه رسیدند که شاید خوب باشد من موسیقی یاد بگیرم. من با نواختن ارگ شروع کردم و تا سن ۱۱ سالگی هم ادامه دادم. از ۱۱ تا ۱۳ سالگی اصلا کار موسیقی نکردم. ۱۳ ساله که بودم گیتار به دست گرفتم و بعد از حدود یک سال و نیم به‌طور فشرده کار تمرین را شروع کردم. توی یک گروه راک شروع به گیتار زدن کردم و آنجا بود که فهمیدم آهنگی که خودم می‌نویسم، همیشه تنها برای صدای سازها تنظیم شده است.

بعد از پایان تحصیلات، مدتی برای گروه موسیقی My Favorite Relative آهنگ می‌ ساخت و می‌ نواخت. اولین کار جوادی ساخت موسیقی یک بازی تیراندازی اول‌ شخص و عجیب‌ و‌ غریب به نام System Shock 2 بود که آن را با همکاری «جاش رندال» و «اریک بروسیوس» انجام داد، اما حرفه‌ آهنگسازی و تنظیم او از جای دیگری شروع شد. فعالیت‌ ها و رتبه‌ بالای دانشگاهی جوادی نظر آهنگساز برجسته‌ هم‌ وطنش، «هانس زیمر» (Hans Zimmer) را جلب کرد. زیمر شاهکارهایی چون موسیقی فیلم‌های «گلادیاتور» و «شیرشاه» را در کارنامه‌ خود دارد. او جوادی را در شرکت خود به نام Remote Control Productions به کار گرفت، این شرکت که پیش‌تر با نام Media Ventures فعالیت می‌کرد در زمینه‌ی ساخت موسیقی فیلم تخصص دارد. جوادی در این شرکت به دست یاری یک آهنگ ساز مشهور آلمانی دیگر به نام «کلاوس بدلت» گماشته شد. بدلت را بیشتر به‌واسطه‌ مشارکت در ساخت موسیقی فیلم های «گلادیاتور» و «ماموریت ناممکن ۲» می‌شناسند. در سال ۲۰۰۳ رامین جوادی با «بدلت» در ساخت موسیقی فیلم «دیوید هیکسون» به نام «طبل را بزن» همکاری کرد. به‌علاوه برای فیلم‌های «ماشین زمان»، «بیسیک»، «تازه‌کار» و «دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه» نیز آهنگ سازی کرد. او یک سال بعد، با خود «هانس زیمر» موسیقی فیلم کارگردان، «جاناتان فرکس» را ساخت، این فیلم علمی-تخیلی در ۲۰۰۴ اکران شد و «مرغ طوفان» نام داشت. همکاری جوادی و زیمر در فیلم های «یکی باید کوتاه بیاید» و «بتمن آغاز می‌کند» ادامه یافت.

رامین جوادی، آهنگساز ایرانی سریال فرار از زندان

رامین جوادی کرد آهنگ سازی مجموعه‌ محبوب فرار از زندان Prison Break بود. قرارداد این کار در ۲۰۰۵ بسته شد و چنان مورد توجه قرار گرفت که در همان سال اول در جشنواره‌ی موسیقی «اِمی» ۲۰۰۶ نامزد دریافت جایزه «بهترین موسیقی اصلی فیلم» شد. در همان زمان آهنگ فیلم «از غبار بپرس» (Ask the Dust) را هم ساخت، بعد با «بروس آوانس» در فیلم «آقای بروکس» همکاری کرد تا به قول خودش در همه‌ سبک ها آهنگ ساخته باشد. برای این فیلم در جشنواره‌ی جهانی موسیقی فیلم نامزد بخش «کشف سال» شد. او درباره‌ی روند ساختن موسیقی برای یک فیلم، این‌طور به هفته‌ نامه‌ همشهری جوان توضیح می‌دهد:

بعضی وقت‌ها فقط متن را می‌خوانم و صرفا بر اساس داستان شروع می‌کنم به نوشتن قطعه‌های موسیقی. اما بیشتر اوقات فیلم را می‌بینم و براساس خوراک‌های تصویری‌ای که به من می‌دهد آهنگ می‌نویسم؛ بعد با تهیه‌کنندگان و کارگردان فیلم درباره تک‌تک سکانس‌های فیلم بحث می‌کنیم. در حین کار، هر قطعه موسیقی‌ای که نوشته می‌شود را در اختیار عوامل می‌گذاریم و درباره‌ی آن گفت‌وگو می‌کنیم تا درنهایت به یک نتیجه‌ی به‌دردبخور و شنیدنی برسیم

 

1 دیدگاه

1 دیدگاه

  1. shahram tork

    می 13, 2018 در 1:37 ب.ظ

    افتخار ایران ایرانی ها هستند ای کاش میشد از هنر شون در کشور هم استفاده کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Trending